25 NIEDZIELA ZWYKŁA (23.09.2018)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.                Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. dla i dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców. Podczas tej Mszy św. będą poświęcone różańce i wręczone dzieciom przez rodziców.

2.                 Dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Informujemy już, że w sobotę 27 października o godz. 11.00 podczas uroczystej Mszy św. udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania Ks. Biskup Wojciech Osial, z diecezji łowickiej. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania o dobre przygotowanie i przeżycie.

3.                Fundacja L`Aeche, która wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną i prowadzi dom o charakterze rodzinnym w Radości, serdecznie zaprasza na koferencje o duchowości L`Arche w najbliższy czwartek 27 września po Mszy św. o 18.00.
Natomiast 28 września Fundacja L`Arche zaprasza do Wawerskiego Centrum Kultury w Międzylesiu na godz. 17.00 na warsztaty z emisji głosu. Wstęp wolny.

4.                 6 października na Stadionie Narodowym odbędzie się spotkanie młodzieży „STADION MŁODYCH”. Więcej informacji na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Wszystkich młodych zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

5.                 Drodzy Parafianie dzielimy się informacją, że podjęliśmy decyzję o wymianę nagłośnienia w naszym kościele na nowe bardziej nowoczesne ponieważ dotychczasowe ma już kilkanaście lat i czasami szwankuje. Koszt sprzętu i robocizna ok. 20 tysięcy złotych. Również postanowiliśmy dokonać renowacji starych dzwonów i ufundowanie nowego dzwonu jako upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Dzwon będzie ważył ok. 190 kg. Koszt nowego dzwonu ok. 17 tysięcy zł. Renowacja dzwonów które mamy i zamontowanie automatyki do nich ok. 10 tysięcy zł. Razem ok. 27 tysięcy złotych. Czeka nas więc wydatek, dotyczący nagłośnienia i dzwonów ok. 50 tysięcy złotych. Szukamy FUNDATORÓW. Informujemy że ofiary, które złożymy na tacę 7 października w niedzielę przeznaczamy na ten cel. Każdy z nas będzie miał okazję dołożyć swoją „cegiełkę” do tego dzieła.

6.                Książka intencji mszalnych na przyszły rok jest już dostępna w kancelarii i zakrystii. Natomiast są jeszcze wolne intencje w tym roku.