W niedzielę 23 września po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Informujemy już, że w sobotę 27 października o godz. 11.00 podczas uroczystej Mszy św. udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania Ks. Biskup Wojciech Osial, z diecezji łowickiej. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania o dobre przygotowanie i przeżycie.

Dla Młodzieży klas ósmych i III gimnazjalnych zapisy na przygotowanie do Bierzmowania rozpoczną się w październiku, a pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się na początku listopada.

Sakrament bierzmowania

Sakrament bierzmowania uzupełnia łaskę chrztu świętego. W tym sakramencie otrzymujemy Ducha Świętego, który umacnia nas w wierze i miłości. Przez sakrament bierzmowania Jezus Chrystus udziela nam szczególnej mocy Ducha Świętego i zobowiązuje nas do większej odpowiedzialności za Kościół. Duch Święty w sakramencie bierzmowania umacnia naszą wiarę, abyśmy umieli o niej świadczyć wobec innych. Obdarza nas pełnią swoich darów, dzięki którym stajemy się posłuszni Bożym natchnieniom. Bierzmowania udziela ksiądz biskup młodzieży I klas liceum. Sakrament bierzmowania poprzedza 2 - letnia katechizacja przy parafii. Są to comiesięczne spotkania, które mają pogłębić wiarę każdego młodego człowieka.