Piątek, II Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika, albo św. Sebastiana, męczennika

15.01.2017                    II NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dziś

·       spotkanie dziewcząt przygotowujących się do bierzmowania po Mszy Św. wieczornej

·       przed kościołem jest kiermasz fundacji „LARCH” działającej w Radości i zajmującej się chorymi osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

2.     Kancelaria będzie już czynna normalnie od wtorku do piątku rano i wieczorem.

3.     W przyszła niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa ks. Grzegorza po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

4.     Ogłoszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości i Piotra Bayonne:

W związku z przypadającą 73 rocznicą obrony składu broni Armii Krajowej w Radości przy ul. Rozszerzonej róg Herbaciana - dawna Kolonia Bankowców, zapraszamy na Wieczornicę Patriotyczną, która odbędzie się w dniu 24 stycznia o godz 17.00.W programie: Opowieść historyczna, Modlitwa w intencji żołnierzy AK, Apel Poległych, Złożenie kwiatów. Nie zapomnijmy o zniczach w kolorze białym i czerwonym, które ułożymy w znaku Polski Walczącej.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert zespołu Eo Nomine, który zagra koncert kolęd dla Agnieszki Sieradzkiej chorej na cukrzycę. Do nabycia będą płyty z których dochód zostanie przeznaczony na zbierany cel. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane również datki na leczenie.

6.   Zmarł ks. Eugeniusz Bączyk, były proboszcz naszej parafii. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o godz. 10.00 w kościele przy placu Szembeka. Polecamy go modlitwie parafian.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Kolęda na najbliższy tydzień:

16  Stycznia   Poniedziałek (od godz. 16:30)  2 księży

Ulica: Junaków /z obu stron/