Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

Imieniny:
Dariusza, Gabrieli, Urbana

III Niedziela Adwentu (2014.12.14)

1.    Dziś:

·       wyjazd na przedstawienie do seminarium o godz. 14.00 z parkingu przy Kościele, przewidywany  powrót około 18.30

·        po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatek do bierzmowania, grupa pp. Laskusów (II rok przygotowania) w domu parafialnym i grupy chłopców ks. Rafała (I rok przygotowania) w kościele

2.    Jutro po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym

3.    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych.

4.    Przez cały adwent Roraty odprawiane są w dni powszednie (oprócz niedziel) o godz. 6.45 – zapraszamy na nie w sposób szczególny dzieci i młodzież, zachęcamy wszystkich do przynoszenia lampionów.

5.    Przed kościołem możemy nabyć świece „Caritas”, sianko na stół wigilijny, opłatki i kartki świąteczne. W ciągu tygodnia będzie można się po nie zgłaszać do zakrystii lub kancelarii.

6.    Caritas dzięki życzliwej współpracy z osiedlowymi sklepami prowadzi świąteczną zbiórkę żywności. W sklepach jak i w kościelnej kruchcie ustawiono kosze do których można składać artykuły żywnościowe i gospodarcze o długiej trwałości.

7.    Wigilia dla podopiecznych „Caritasu” odbędzie się w sobotę 20 grudnia o godz. 11.00 w domu parafialnym.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej!

Zapowiedzi:

Michał Paweł Kaczmarek, kawaler z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Smarchowicach Wielkich i Paulina Kossowska, panna z par. tutejszej

Edward Gorzycki, stanu wolnego i Mirosława Harasim, panna oboje z par. tutejszej