św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Hieronima, Zofii

26 Niedziela Zwykła (2014.09.28)

1.     Dziś

·        podczas Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po Mszy dzieci zapraszamy na próbę śpiewu do domu parafialnego, a rodziców na spotkanie z ks. Proboszczem.

·        po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania cały pierwszy rok w kościele. Prosimy o wcześniejsze zapisanie się na przygotowanie w zakrystii lub kancelarii

2.     Od środy rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Odprawiane będą codziennie:

w dni powszednie o godz. 17.30

w niedziele o godz. 17.15

i we wtorki i czwartki dla dzieci o godz. 16.30.

3.     W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano i od 17.30. Do chorych pojedziemy od godz. 9.00.

4.     W sobotę:

·        próba scholi młodzieżowej w domu parafialnym o godz. 10:00

·        spotkanie scholi dziecięcej w domu parafialnym o godz. 15.00

·        diecezjalne spotkanie Żywego Różańca w Wielgolesie k/Siennicy. Dla chętnych wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. godz. 16, koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

5.     W przyszłą niedzielę:

·        przypada I niedziela miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa podczas Mszy Św. o godz. 12.30

·        o godz. 16.00 odbędzie się zebranie członków Żywego Różańca i Rodziny Rodzin w Domu Parafialnym

·        wieczorna Msza Św. w intencji Koła Różańcowego MB Różańcowej

·        po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania - II rok chłopcy, w kościele

6.     Ojcowie Jezuicie z Falenicy zapraszają na spotkanie z cyklu „Jesienne rozmowy u Jezuitów” 2 października w czwartek o godz. 18.00. Gościem spotkania będzie redaktor Jacek Karnowski.

7.     Rodzina Rodzin organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 11-12 października. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

8.     Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek” poszukuje lekarza do pracy na kontrakcie. Szczegóły na stronie internetowej hospicjum.

9.     Komenda Stołeczna Policji ostrzegają przed oszustami działającymi metodą tzw. „wnuczka” czy „krewnego” i potem podającymi się za policjantów operacyjnych Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oszustowi i apelują o ostrożność. Cały apel na tablicy ogłoszeń

Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej!