Poniedzialek. Dzien powszedni albo wspomnienie sw. Hieronima Emilianiego, albo sw. Józefiny Bakhity, dziewicy.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LUTY 2016

1.    Dziś

·       jest I niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania, a od godz. 17.00 czas na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu

·       spotkanie Żywego Różańca i Rodziny Rodzin o godz. 16.00 w domu parafialnym, wieczorna Msza Św. w intencji Koła Różańcowego św. Jadwigi Królowej

2.    Jutro:

·       po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym

·       rozpoczną się nauki przedmałżeńskie o godz. 19.00 w domu parafialnym

3.    W tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem zostaną odprawione w godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30

4.    Przypominamy przepisy postne:

·       wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki, Środę Popielcową i Wigilię

·       post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

5.    W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe: dzieci na godz. 16.30, dorosłych na 17.15, a w niedzielę na Gorzkie Żale na godz. 17.00

6.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

7.    Komunikat Arcybiskupów diecezji warszawskich o modlitwie w kościołach stacyjnych

Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który w Roku Jubileuszu Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski ma wyjątkowy charakter.

Papież Franciszek w bulli ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia napisał: „Niech Wielki Post w Roku Jubileuszowym będzie przeżywany jeszcze bardziej intensywnie jako ważny moment, by celebrować miłosierdzie Boże i go doświadczać (MV17).

W ubiegłym roku w obu warszawskich diecezjach zainicjowano, na wzór tradycji rzymskiej, modlitwę w kościołach stacyjnych w każdy dzień Wielkiego Postu. Wierni przychodzą do konkretnego kościoła na modlitwę, adorację, zwłaszcza Mszę Świętą o godz. 20.00, poprzedzoną nabożeństwem Gorzkich Żali. W tym dniu będzie tam możliwość całodziennego korzystania z sakramentu pojednania.

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu papież posyła Misjonarzy Miłosierdzia, którzy także w kościołach stacyjnych będą pełnili swoją posługę, mając od Ojca Świętego władzę przebaczenia grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej.

Na czas modlitwy w kościołach stacyjnych, także w intencji Roku Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży, z serca błogosławimy

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski