Kościół         Myśl wybudowania kościoła w Radości podjęło w 1917 roku grono osób częściowo należących do Stowarzyszenia Miłośników Letniska Radość, bowiem do tej pory nabożeństwa się na werandzie willi Teodora Gałeckiego przy Alei 3 Maja. Plac pod budowę ofiarowali małż. Pelagia i Franciszek Skonieczni. Budowę fundamentów rozpoczęto według projektu arch. pow. Stanisława Radwan-Paszkiewicza.W roku 1930 J.E. ks.Arcybiskup Kakowski mianował ks. Bronisława Lewandowskiego Rektorem Kościoła, który przy pomocy zorganizowanego Komitetu doprowadził budowę do wysokości stropu.Dnia 1 VII 1931 roku Ks. Kard. Aleksander Kakowski utworzył parafię w Radości pod wezwaniem Matki Boskiej Anielskiej, mianując ks. Kazimierza Łuczaka pierwszym proboszczem. Do parafii włączono osiedla: Radość, Zbójna Góra, Miedzeszyn Nowy, Zagóźdź i kol. Borków. Ks. K. Łuczak w czasie dwuletniej pracy duszpasterskiej poza zorganizowaniem parafii, wspólnie z Komitetem wykończył mury Kościoła nakrywając je dachem.
         W roku 1932 wieś Zagóźdź ofiarowała plac pod cmentarz grzebalny. Otynkowania zewnętrznego i wewnętrznego, ułożenia posadzki, wybudowania ołtarza wielkiego rozpoczął ks. Stanisław Jaczewski, który był proboszczem w latach 1934-1951. Tenże proboszcz wybudował plebanię, domek dla kościelnego, zakupił domek z placem na organistówkę oraz ogrodził cmentarz grzebalny.        W roku 1951 mandatem J.E. Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego pracę duszpasterską nad parafią Radość obejmuje ks. kan. Aleksander Biernacki. Świątynię konsekrował Kard. Stefan Wyszyński dnia 4 sierpnia 1957. W 1959 urządzono pod prezbiterium dwie salki katechetyczne.W roku 1963 administrację parafii Radość obejmuje ks. dr Maksymilian Majewski, profesor M.S.W.

W latach 1962-1963 zbudowano wieżę według projektu prof. Stanisława Marzyńskiego, w której są dwa dzwony z 1936: Św. Wacław i Św. Wojciech, dar Wincentego i Karoliny Zalewskich dla uczczenia ich synów, Wacusia i Wojtusia, zmarłych w 1927. W 1981 roku nastąpiła zmiana proboszcza. Na emeryturę odszedł ks. Maksymilian Majewski, a nowym proboszczem został ks. Eugeniusz Bączyk. Z jego inicjatywy w latach 184 – 1988 zbudowano Dom Parafialny przy ul. Izbickiej 7 i tam nauczano religii. Po długich staraniach uzyskał zgodę na rozbudowę miejscowego cmentarza. W 1993 ks. Eugeniusz Bączyk odszedł na proboszcza par. Najczystszego Serca Maryi na Grochowie, a nowym proboszczem został ks. Adam Krukowski. Pierwszą pracą było uporządkowanie nowej części cmentarza i jego ogrodzenie. W 1996 ks. Adam Krukowski odszedł na proboszcza parafii Katedralnej, a nowym proboszczem został ks. Mirosław Mikulski. Zorganizował od Parafialny Klub Sportowy i wspierał wychowanie młodych ludzi przez sport. Organizował też wyjazdy wakacyjne dla dzieci nazywane „obozami tygrysa”. W 2006 roku nowym proboszczem został ks. Kazimierz Sokołowski.

(wypis z kroniki parafialnej, zachowana pisownia oryginalna)